Ta strona używa ciastek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

× Dowiedz się więcej

Isuzu Automotive Polska

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem japońskiego koncernu Isuzu Motor LTD, światowego lidera w zakresie technologii i produkcji silników diesla, samochodów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów. W Polsce działamy w zakresie dystrybucji pick-upów oraz części zamiennych do silników industrialnych.

Od dziesięcioleci japońska firma buduje niezawodne samochody i zaawansowane technologicznie silniki. Tylko w segmencie pickupów zdobyła zaufanie już ponad 6 milionów użytkowników na całym świecie. ISUZU Automotive Polska rozpoczęłą działalność operacyjną w czerwcu 2009 roku i teraz pracuje nad pozyskaniem zaufania polskich klientów.

Isuzu Automotive Polska jest oddziałem belgijskiej spółki akcyjnej Isuzu Benelux, której głównym udziałowcem jest Grupa Alcopa – znaczący dystrybutor wielu marek samochodów osobowych, użytkowych i motorów, obecny w branży od 70 lat, już w 11 krajach świata.

Oddziałem ISUZU Benelux w Polsce kieruje Radosław Przybyt.

Silnik

Isuzu na świecie

Kompletna gama samochodów ISUZU obejmuje: pick-upy, lekkie pojazdy dostawcze od 3,5 do 8 ton DMC (N-Seria), samochody średniego tonażu od 9 do 21 ton DMC (F-Seria) oraz pojazdy ciężarowe i ciągniki siodłowe od 18 do 29 ton (C i E Seria). Ofertę uzupełniają pojazdy do przewozu osób - autokary GALA i miejskie autobusy ERGA. Produkcja koncernu ISUZU to około 600 tysięcy sztuk pojazdów rocznie.

Światowy lider w dziedzinie produkcji
silników diesla

W 1934r. ISUZU wyprodukowało pierwszy japoński silnik diesla. Od tamtej pory marka ustala standardy przemysłowe w branży i dostarcza swoje produkty na rynki Europy, Azji i Ameryki Północnej. Do dziś w ISUZU wyprodukowano ponad 23 miliony jednostek silników wysokoprężnych do przeróżnych zastosowań. Niezawodność silników ISUZU stosowanych w okrętach, agregatach chłodniczych, maszynach budowlanych i rolniczych, a nawet w pojazdach śnieżnych stosowanych na Antarktydzie, została potwierdzona latami doświadczeń profesjonalistów, którzy nie mogą sobie pozwolić na kompromisowy produkt.

Wielu producentów samochodów osobowych, pick'upów i pojazdów ciężarowych innych marek stosuje w swoich produktach silniki wysokoprężne ISUZU.

Technologia

Innowacyjność i Technologie

Priorytet: jakość

Bezkompromisowa jakość jest fundamentem dziedzictwa ISUZU. Aby zapewnić jedolitą jakość produktów na całym świecie ISUZU stale podnosi kwalifikacje siły roboczej i jakość systemu produkcyjnego. Surowe normy kontroli oraz najwyższa wydajność są dla nas priorytetem i standardem codziennej pracy.

Podwozie i silnik pojazdu składa się z ponad 10.000 części. Aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń ISUZU ustanowiło system punktów kontrolnych badań przesiewowych. To sprawia, że wadliwe części nie trafiają do kolejnego procesu. Dzięki koncepcji gwarantowanej jakości zaszczepionej wśród pracowników linii montażowych, praca wykonywana na każdym etapie produkcji jest w 100% zgodna ze standardem jakości.

IMM - ISUZU Manufacturing Management System ujednolica know-how w kontroli jakości produktów wytwarzanych na całym świecie, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że trafiające do nich pojazdy, stworzono według takich samych, najbardziej surowych norm, niezależnie od tego z jakiej fabryki ISUZU pochodzą.

Technologia przyjazna środowisku

Technologia przyjazna środowisku
- Zero emisji

Działania pro-środowiskowe dotyczą wszystkich jednostek produkcyjnych ISUZU i podejmowane są na każdym etapie ich powstawania. Wszystkie zakłady w Japonii i większość zakładów zagranicznych spełniają normy certyfikatu ISO 14001 i podjęły środki na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Fabryki japońskie już osiągnęły cel "zero emisji". Teraz firma skupia się na dynamicznych działaniach, mających na celu ochronę środowiska naturalnego i oszczędność energii i zasobów na całym świecie.

Zaawansowane Technologie Cyfrowe

Projektanci ISUZU wykorzystują zaawansowane technologie cyfrowe, które pozwalają podzielić złożone zadania na mniejsze sekcje na wczesnym etapie rozwoju produktu. Analiza i ocena projektów odbywa się przy wykorzystaniu cyfrowych danych z wyników badań istniejących części, prototypów i wyprodukowanych wcześniej pojazdów. Zaawansowane projektowanie wspomagane komputerowo (CAD/CAE/CAM) pozwala rozwiązać trudne problemy inżynieryjne w krótkim czasie i na bardzo wczesnym etapie, oraz nieustannie poprawiać jakość i trwałość produkowanych pojazdów.

Elastyczność Procesu produkcji

Z myślą o zróżnicowanych potrzebach klientów, zaprojektowano pojazdy o różnych konfiguracjach. Fabryka Fujisawa poszła naprzód w dziedzinie konsolidacji i usprawniania produkcji oraz zwiększania elastyczności tak, aby możliwe było produkowanie pojazdów różnych linii na tej samej linii montażowej. Ponadto ISUZU stale pracuje nad jakością i zwiększeniem wydajności produkcji małych serii pojazdów różnych modeli.

Środowisko

Troska o środowisko

Pragniemy zdobyć Twoje zaufanie" – to hasło, przyświecające wszystkim fazom projektowania produktów ISUZU. Wyznajemy zasadę, że nasze pojazdy muszą być godne zaufania Klientów. Dzięki takiej filozofii, nieustannie dążymy do doskonalenia naszych technologii.

Aby ograniczyć wpływ produkowanych przez nas samochodów na środowisko naturalne, staramy się maksymalnie obniżać emisję szkodliwych gazów, w całym cyklu życia pojazdu – od fazy zakupu materiałów do jego wyprodukowania, aż po utylizację i recykling. Najlepszą ilustracją naszych osiągnięć w projektowaniu nowej generacji samochodów, napędzanych paliwami alternatywnymi oraz elektrycznością, jest opracowany przez nas elektryczny autobus oraz dostawczy pojazd hybrydowy.

Naszą misją jest ułatwianie ludziom codziennego życia, poprzez oferowanie niezawodnych i innowacyjnych rozwiązań w segmencie motoryzacji. Szeroka gama pojazdów użytkowych oraz nowoczesnych silników Diesla doskonale się w tę misję wpisuje. Nieustannie podejmujemy wyzwanie, jakim jest dążenie do tego, by stanowić siłę napędową ludzi na całym świecie.

Historia

Historia

Dziedzictwo doświadczeń Od 1916 r.

Czerpiąc ze swych bogatych tradycji, szerokiej gamy nowoczesnych rozwiązań technologicznych i pasji, ISUZU nadal pełni w świecie motoryzacji rolę pioniera.

Założona w roku 1916 firma ISUZU Motors Limited jest cieszącym się najdłuższymi tradycjami japońskim producentem samochodów i jednym z największych na świecie producentem pojazdów użytkowych wszystkich kategorii – od terenowych po ciężarowe. ISUZU Motors Limited jest również największym na świecie producentem użytkowych silników wysokoprężnych. Do tej pory stworzyliśmy ponad 23 miliony jednostek napędowych diesla. Silniki wysokoprężne ISUZU stosowane są przez wiodących producentów z branży motoryzacyjnej z całego świata. Wybierają je ze względu na niespotykaną trwałość, świetne osiągi oraz niewielkie zużycie paliwa. Silniki Diesla marki ISUZU mają zastosowanie nie tylko samochodach, lecz wykorzystuje się je również do napędu statków, ciężkich maszyn i produkcji energii elektrycznej.

top